Reklama

Kiekrz ma swój park ekologiczny

fot. ZZM Poznań
fot. ZZM Poznań

Zaczął powstawać w 2017 roku, a prace właśnie dobiegają końca.

Jeszcze kilka lat temu teren pomiędzy ulicami Wilków Morskich i ks. Edwarda Nawrota w pobliżu Jeziora Kierskiego nie zachęcał do tego, by spędzać tu czas. Dziś tereny przedzielone rowem wodnym wyglądają zupełnie inaczej.

- Obniżenia porośnięte są roślinnością szuwarową oraz łąkami, wyżej rosną drzewa i krzewy składające się przede wszystkim z gatunków rodzimych. W przyszłości, gdy na terenie parku powstanie grobla i spiętrzy wody płynące w rowie, krajobraz uzyska jeszcze dodatkowy walor. Na wyżej położonych obszarach znajduje się teren rekreacyjny przeznaczony do organizacji spotkań oraz teren z urządzeniami sprawnościowymi i siłownią zewnętrzną - informuje Zarząd Zieleni Miejskiej. Park zaczął powstawać w 2017 roku. Dziś kończą się prace przy budowie kładki przebiegającej nad rowem wodnym.

Choć w parku mamy do czynienia z różnymi wysokościami terenu, nie ma tu żadnych barier architektonicznych. Na parkingu od strony ulicy ks. Nawrota znajduje się parking z miejscem dla osoby niepełnosprawnej.

Park ekologiczny nad Jeziorem Kierskim to drugi tego typu teren zielony w Poznaniu, który został wybudowany przez ZZM we współpracy z Radą Osiedla. Wcześniej powstał park na terenie Szacht.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro