Reklama
Reklama

Zbigniew Hoffmann złożył rezygnację. Kiedy poznamy nowego wojewodę?

fot. Archiwum

Zbigniew Hoffmann złożył rezygnację z funkcji wojewody wielkopolskiego.

Ta decyzja nie jest oczywiście żadnym zaskoczeniem, bo polityk był "jedynką" na liście Prawa i Sprawiedliwości w Koninie i zdobył mandat poselski.

O rezygnacji Hoffmanna i sześciu innych wojewodów oraz dwóch wicewojewodów poinformowało w sobotę Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

- Nowo wybrani parlamentarzyści pełniący funkcje wojewodów i wicewojewodów złożyli rezygnacje z pełnionych funkcji. W czwartek podczas uroczystości w Sejmie wszyscy wybrani otrzymali z rąk sędziego Wiesława Kozielewicza - Przewodniczącego PKW, zaświadczenia o wyborze. Do 12 listopada, do czasu rozpoczęcia nowej kadencji parlamentu, premier Mateusz Morawiecki, ma czas zgodnie z prawem na przyjęcie złożonych przez wojewodów rezygnacji. Do tego czasu będą pełnić sprawowane funkcje - tłumaczył Paweł Szefernaker, wiceminister w MSWiA, nadzorujący pracę wojewodów.

Hoffmann pełnił funkcję od grudnia 2015 roku. Na razie nie wiadomo kto będzie jego następcą. Nieoficjalnie mówi się o kandydaturze Filipa Żelaznego, niżej stoją akcje Tadeusza Dziuby, który nie uzyskał poselskiej reelekcji.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro