Reklama
Reklama

Od niedzieli nowa organizacja ruchu na poszerzanej autostradowej obwodnicy Poznania

Organizacja ruchu, która będzie obowiązywać od niedzieli | fot. AW SA

Jeśli utrzymają się korzystne warunki pogodowe, w tym roku cały 16-kilometrowy odcinek A2 ma mieć położoną nową nawierzchnię na trzech pasach ruchu w obu kierunkach.

Jak informuje Autostrada Wielkopolska, zakończono prace na północnej jezdni odcinka Poznań Luboń - Poznań Krzesiny. Od niedzieli kierowcy będą poruszać się właśnie tą jezdnią trasy. - Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu w kierunku Świecka i dwa w kierunku Warszawy. W obu przypadkach nie będzie jednak pasa awaryjnego, a pojazdy ciężarowe i autobusy będą miały zakaz ruchu lewym pasem - wyjaśnia inwestor. Drogowcy rozpoczną prace na południowej jezdni autostrady.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


- Trzy pasy z nową nawierzchnią są już gotowe w 75 procentach, a drogowcy w pełni realizują ambitny harmonogram rozbudowy. Jeśli pogoda w listopadzie będzie nadal sprzyjała, to jest szansa, że nowa nawierzchnia na brakującym odcinku 6 km południowej jezdni między Luboniem i Krzesinami zostanie ułożona jeszcze w tym roku -
mówi Michał Pabich z Autostrady Wielkopolskiej SA.

Niedostępna dla kierowców wciąż będzie łącznica wjazdowa w kierunku Warszawy na węźle Poznań Luboń. Nie zmieni się także organizacja ruchu między węzłami Poznań Zachód i Poznań Luboń. Choć trzeci pas jest tu już gotowy, jest on wyłączony z użytkowania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro