Reklama
Reklama

Od niedzieli nowa organizacja ruchu na poszerzanej autostradowej obwodnicy Poznania

Organizacja ruchu, która będzie obowiązywać od niedzieli | fot. AW SA

Jeśli utrzymają się korzystne warunki pogodowe, w tym roku cały 16-kilometrowy odcinek A2 ma mieć położoną nową nawierzchnię na trzech pasach ruchu w obu kierunkach.

Jak informuje Autostrada Wielkopolska, zakończono prace na północnej jezdni odcinka Poznań Luboń - Poznań Krzesiny. Od niedzieli kierowcy będą poruszać się właśnie tą jezdnią trasy. - Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu w kierunku Świecka i dwa w kierunku Warszawy. W obu przypadkach nie będzie jednak pasa awaryjnego, a pojazdy ciężarowe i autobusy będą miały zakaz ruchu lewym pasem - wyjaśnia inwestor. Drogowcy rozpoczną prace na południowej jezdni autostrady.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Trzy pasy z nową nawierzchnią są już gotowe w 75 procentach, a drogowcy w pełni realizują ambitny harmonogram rozbudowy. Jeśli pogoda w listopadzie będzie nadal sprzyjała, to jest szansa, że nowa nawierzchnia na brakującym odcinku 6 km południowej jezdni między Luboniem i Krzesinami zostanie ułożona jeszcze w tym roku -
mówi Michał Pabich z Autostrady Wielkopolskiej SA.

Niedostępna dla kierowców wciąż będzie łącznica wjazdowa w kierunku Warszawy na węźle Poznań Luboń. Nie zmieni się także organizacja ruchu między węzłami Poznań Zachód i Poznań Luboń. Choć trzeci pas jest tu już gotowy, jest on wyłączony z użytkowania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.92 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro