Reklama
Reklama

Darmowy i... prawie pusty parking przy trasie tramwajowej i Cytadeli

fot. Maciej Szefer / WTK
fot. Maciej Szefer / WTK

Od maja parkowanie na terenie przy skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i ks. Mieszka I jest bezpłatne, ale niewielu kierowców korzysta z opcji pozostawienia tu auta.

W połowie maja Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że parking przy ulicy Pułaskiego przestaje być parkingiem buforowym - płatnym. - Staje się on obiektem ogólnodostępnym, na którym można zostawić pojazd bez ponoszenia opłat - wyjaśniał ZDM.

Jak podaje Telewizja WTK, mimo że obecnie parkowanie tu jest bezpłatne, królują tu przede wszystkim... krzaki. Tymczasem tuż obok znajdują się przystanek autobusowy oraz trasa tramwajowa, co powinno zachęcać osoby dojeżdżające do Poznania spoza miasta, by właśnie w tym miejscu zostawiać auto.

Większym zainteresowaniem cieszy się parking przy ulicy Poznańskiej 57, przy skrzyżowaniu z Roosevelta. Tu przeniesiono parking buforowy z Pułaskiego. Za pozostawienie samochodu trzeba tutaj jednak płacić - 3 złote za godzinę.

Parkingi buforowe są przeznaczone dla osób dojeżdżających do centrum Poznania spoza miasta lub okolicznych dzielnic. Po pozostawieniu na nich auta można się szybko dostać do urzędów, punktów usługowych czy sklepów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro