Reklama
Reklama

Świt: podpisano umowę na remont pawilonów. Znamy koszt inwestycji

fot. ZKZL

W czwartek oficjalnie podpisano umowę na remont Pawilonów na Świcie.

Inwestorem jest zarządzający obiektami ZKZL, a pracami zajmie się firma Ciepłownik Ekoinwestycje, która zgodziła się zrealizować inwestycję za 20,5 miliona złotych.

Prace mają ruszyć jeszcze w listopadzie i zostaną podzielone na dwa etapy, liczące odpowiednio 25 i 24 tygodnie. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w 2020 roku.

- Pawilony zaprojektowane w stylu modernistycznym powstały w 1958 roku. W ramach przebudowy obiektu Wykonawca będzie starał się zachować jego wygląd. Głównym założeniem jest dostosowanie budynku do aktualnych przepisów i technologii oraz częściowa wymiana układu konstrukcyjnego. Zakres prac jest szeroki i obejmie między innymi wymianę stolarki okiennej, wymianę ścian osłonowych zewnętrznych wraz z dociepleniem oraz wzmocnienie konstrukcji stropodachów budynków. Remont kapitalny obejmuje także wymianę instalacji centralnego ogrzewania, kanalizacji sanitarnej i wymianę instalacji elektrycznej. Zostanie zamontowana instalacja sygnalizacji włamania oraz monitoring - tłumaczy Łukasz Kubiak z ZKZL.

Podzielenie inwestycji na etapy ma umożliwić prowadzenie działalności obecnym najemcom budynków. Część pawilonów stoi pusta, ale w innych nadal działają sklepy i salony usługowe.

Rewitalizacja, oprócz remontu samych pawilonów, obejmie m.in. instalację tzw. małej architektury, nasadzenie zieleni czy budowę kanalizacji deszczowej. Pojawi się także winda, prowadząca do lokalu po "Słonecznej". To tam przeniesiona zostanie filia Biblioteki Raczyńskich.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro