Reklama
Reklama

Pierwszy elektryczny autobus dla Poznania dotarł do MPK! "To dla nas nowy rozdział"

Solaris Urbino 18 electric dla Poznania | fot. Mirosław Nader
Solaris Urbino 18 electric dla Poznania | fot. Mirosław Nader

W środę do zajezdni autobusowej przy ulicy Pustej dotarł pierwszy zamówiony przez MPK Poznań elektryczny Solaris.

- Wczoraj do zajezdni autobusowej przy ul. Pustej (Warszawskiej) przyjechał pierwszy elektryczny autobus produkcji Solarisa - napisał do nas czytelnik. Potwierdza to rzeczniczka poznańskiego MPK, Iwona Gajdzińska. - W pierwszym etapie odbywać się będą odbiory techniczne, które zamierzamy przeprowadzić w sposób jak najbardziej skrupulatny, ponieważ to będą pierwsze elektryczne autobusy w naszej flocie - zaznacza. - W następnym etapie czekają nas szkolenia warsztatowe dla pracowników zaplecza technicznego, a później szkolenia dla kierowców - dodaje.

Trudno więc powiedzieć, kiedy pierwszy elektryczny Solaris we flocie MPK Poznań wyruszy na trasę z pasażerami. - To dla nas nowy rozdział, nie będziemy się więc spieszyć z odbiorami - zaznacza Gajdzińska.

MPK już w ostatnich dniach przeprowadzało pierwsze testy nowych ładowarek do autobusów zamontowanych w mieście. Te znajdują się na dworcu na os. Sobieskiego, na Garbarach oraz w zajezdni przy ulicy Pustej. Testy przebiegły pomyślnie.

Przypomnijmy, że w grudniu 2018 roku poznańskie MPK podpisało umowę z fabryką Solaris Bus & Coach na dostawę 15 autobusów przegubowych i 6 standardowej długości. Wszystkie będą wyposażone w baterie Solaris High Power, będą miały funkcje doświetlania zakrętów (jako pierwsze w mieście), a na ich dachach pojawią się ogniwa fotowoltaiczne. Wartość kontraktu to 70 milionów złotych. Mają trafić do MPK najpóźniej do końca lutego przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
16.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro