Reklama
Reklama

Imieniny ulicy Święty Marcin: rogale, korowód i koncerty

Ubiegłoroczne imieniny | fot. Włodzimierz  Hoppel
Ubiegłoroczne imieniny | fot. Włodzimierz Hoppel

11 listopada, a więc za nieco ponad 2 tygodnie, będziemy w Poznaniu obchodzić Imieniny ulicy Święty Marcin.

W Poznaniu 11 listopada to nie tylko Święto Niepodległości. To przede wszystkim imieniny najsłynniejszej poznańskiej ulicy - Święty Marcin. Organizator wydarzenia, Centrum Kultury Zamek, zdradził już jego program.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Tradycyjny korowód wraca w tym roku na swoją "starą" trasę. Parada ze Świętym Marcinem na czele przejdzie z ul. Piekary na parking przed Zamkiem. Po wręczeniu Marcinowi kluczy do miasta rozpoczniemy koncertowy maraton. Na scenie wystąpią: Kraków Street Band, Izzy & The Black Trees oraz Pablopavo i Ludziki. Przez cały dzień będzie można wziąć też udział w animacjach i warsztatach. Imieninowe propozycje dla swoich gości przygotowali także przedsiębiorcy, artyści i restauratorzy z ulicy Św. Marcin - wyjaśniają organizatorzy.

Tradycyjnie imieniny Świętego Marcina pachną świętomarcińskimi rogalami. Każdy będzie mógł kupić ulubione rogale na kiermaszu, który zostanie zorganizowany na al. Niepodległości, pomiędzy ulicami Fredry i Świętym Marcinem. Na Świętym Marcinie odbywać się będą pokazy sportowe, taneczne czy cyrkowe. Korowód rozpocznie się o 13.30 w rejonie kościoła. Święty Marcin otrzyma klucze do miasta po godzinie 14.00 na scenie przed CK Zamek. Główne koncerty - Izzy & The Black Trees oraz Pablopavo i Ludziki zaplanowano również na scenie przed Zamkiem. Rozpoczną się o 18.15 i potrwają do 21.30. Zwieńczeniem imprezy będzie pokaz akrobatyczny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
124.36 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro