Reklama
Reklama

Znowu kontrolowali kierowców zajmujących się przewozem osób z wykorzystaniem aplikacji

fot. WITD
fot. WITD

Inspektorzy WITD przejęli od poznańskiej policji sprawę kierowcy, który wykonywał przewóz osób bez licencji.

Inspekcja Transportu Drogowego w piątek wieczorem otrzymała informację od policji o kierowcy znajdującym się przy Poznaniu Głównym, który wykorzystując jedną z mobilnych aplikacji przewoził pasażera w celach zarobkowych. - Kierowca toyoty został poproszony o okazanie licencji na wykonywanie przewozów drogowych taksówką, wypisu z zezwolenia na wykonywanie przewozów drogowych osób, wypisu z licencji na wykonywanie krajowych lub międzynarodowych zarobkowych przewozów drogowych osób oraz wypisu z licencji na wykonywanie przewozów okazjonalnych - informują inspektorzy. Nie posiadał jednak żadnego z wymienionych dokumentów. Co więcej, nie przeszedł badań zdrowotnych wymaganych od osób pracujących na stanowisku kierowcy.

Mężczyzna okazał inspektorom jedynie prawo jazdy i dowód osobisty. - Inspektorzy przesłuchali kierowcę w charakterze świadka i ustalili, że wykonywał przewóz okazjonalny samochodem osobowym na rzecz przedsiębiorcy prowadzącego działalność gospodarczą. Przewóz odbywał się bez zawartej umowy w formie pisemnej w lokalu przedsiębiorstwa odnośnie do przewozu zarobkowego - dodają.

Teraz przedsiębiorca, na rzecz którego mężczyzna wykonywał przewóz okazjonalny, musi się liczyć z konsekwencjami. Czeka go postępowanie administracyjne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro