Wyjazdowa wygrana Warty Poznań! Zieloni znów na szczycie tabeli

Po remisie z Chrobrym Głogów i porażce z Zagłębiem Sosnowiec piłkarze Warty Poznań wrócili na zwycięską ścieżkę.

We wtorkowy wieczór Zieloni zmierzyli się na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. Piłkarze Piotra Tworka byli nieznacznym faworytem tej konfrontacji, która mogła pozwolić im powrócić na fotel lidera Fortuna I Ligi.

Pierwsza połowa bardziej wyrównana, co nie zmieniało faktu, że lepiej prezentowali się goście. Zieloni częściej byli przy piłce, stworzyli sobie więcej okazji, ale gol padł po stałym fragmencie: z rzutu wolnego celnie piłkę uderzył Jakub Kiełb.

W drugiej połowie przyjezdni jeszcze mocniej przycisnęli rywali i zapewnili sobie wygraną, a wynik spotkania na 2:0 ustalił strzałem głową Bartosz Kieliba.

27 punktów zdobytych w 14 kolejkach daje Warcie pierwsze miejsce w tabeli. Taki sam dorobek ma jednak klasyfikowany na drugiej pozycji Radomiak Radom. Trzecia jest Stal Mielec (25 pkt.).

W sobotę Zieloni zagrają na wyjeździe z GKS Tychy.

Puszcza Niepołomice - Warta Poznań 0:2 (0:1)

Puszcza: 99. Mateusz GÓRSKI, 21. Łukasz FURTAK, 27. Mateusz BARTKÓW(84′ Bąk), 23. Piotr STAWARCZYK (kpt.), 18. Bartosz WIDEJKO, 10. Hubert TOMALSKI , 25. Wiktor ŻYTEK, 11. Marcin STEFANIK (66′ Nowak), 17. Bartosz ŻUREK, 14. Jakub SERAFIN, 19. Marcin ORŁOWSKI (71′ Embalo)

Warta: 1. Adrian LIS, 3. Jakub KIEŁB, 5. Bartosz KIELIBA (kpt.), 6. Łukasz TRAŁKA, , 7. Michał GROBELNY, 11. Michał JAKÓBOWSKI(73′ Jakóbowski), 16. Aleks ŁAWNICZAK, 21. Mateusz KUPCZAK, 22. Robert JANICKI (78′ Laskowski), 27. Sergiy NAPOLOV, 29. Krzysztof KIKLAISZ (89′ Boczek)

Bramki: Kiełb 18", Kieliba 82"