Reklama
Reklama

Hodował bez pozwolenia pająki i skorpiona. Grozi mu 5 lat więzienia

fot. Policja

Policjanci skierowali do prokuratury akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mieszkańcowi gminy Ostrzeszów.

- Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie od miesiąca marca br. prowadzili dochodzenie w sprawie posiadania bez wymaganych dokumentów CITES zwierząt dziko żyjących, tj. pająki - ptaszniki kędzierzawe oraz skorpiona - przekazała kom. Ewa Jakubowska.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Mężczyzna w 2018 roku nabył ponad 100 sztuk pająków rodzaju Brachypelma oraz skorpiona z rodzaju Pandinus, które do marca 2019 roku przetrzymywał w swoim miejscu zamieszkania. Ponadto za pośrednictwem portali internetowych oferował sprzedaż pająków. Czynił to bez wymaganych w przypadku tych konkretnych zwierząt pozwoleń.

Do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie przeciwko 27-latkowi trafił akt oskarżenia dotyczący naruszenia przepisów prawa Unii Europejskiej - ochrony gatunków dziko żyjących zwierząt. Grozi za to od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro