Reklama
Reklama

Rusza przebudowa kolejnego odcinka ulicy Gdyńskiej!

Gdyńska w Poznaniu | fot. PIM
Gdyńska w Poznaniu | fot. PIM

Nowy wygląd zyska odcinek mający nieco ponad kilometr od granicy Poznania do zjazdu na teren Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach.

Inwestycja to kontynuacja prac, które już odbyły się w Poznaniu i obejmowały przebudowę ulicy od Bałtyckiej do granicy miasta. Teraz przebudowane zostanie 1,2 kilometra trasy stanowiące przedłużenie przebudowanego odcinka.

Inwestycja zakłada budowę dwóch jezdni, po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Na trasie wybudowane zostaną też dwa ronda - na skrzyżowaniu z ulicami Piaskową i Poznańską. - Między nimi wybudowany zostanie jeszcze dodatkowy pas ruchu, który zapewni bezpieczny dojazd do posesji przy ul. Gdyńskiej - zapowiadają urzędnicy. Nie zabraknie tu również zatok autobusowych, chodników czy dróg rowerowych i oświetlenia. Prace obejmą też budowę kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej, a także przebudowę sieci gazowej i teletechnicznej. Zabudowania zostaną oddzielone od jezdni ekranami akustycznymi.

Roboty mają się rozpocząć już w środę, ale pierwsze zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w nocy z 25 na 26 października. Inwestycję zaplanowano tak, by kierowcy i mieszkańcy okolicy jak najmniej odczuwali utrudnienia. - Ul. Gdyńska ma być przejezdna po jednym pasie w każdą stronę do końca trwania roku szkolnego. W początkowej fazie przebudowy jedynymi utrudnieniami dla kierowców na ul. Gdyńskiej będą: ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz wyprzedzania na całym przebudowywanym odcinku drogi - dodają. Główne prace ruszą dopiero po oddaniu do użytku nowej części mostu Lecha.

Mieszkańcy Koziegłów muszą się liczyć z dodatkowymi utrudnieniami - wkrótce rozpocznie się przebudowa ulicy Poznańskiej w Koziegłowach. Wjazd na tę ulicę zostanie zamknięty po 11 listopada. Kierowcy będą kierowani objazdem przez ulicę Piaskową.

Przebudowana ulica Gdyńska ma być gotowa pod koniec przyszłego roku. Prace pochłoną około 35 mln złotych, z czego 12,3 mln pochodzi z dofinansowania unijnego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro