Reklama

Wysyp "poduszek berlińskich" w Poznaniu. Mają zwiększyć bezpieczeństwo na ulicach

fot. ZDM

Zamontowano je m.in. na Ratajach, Chartowie, a także Grunwaldzie.

Od kilku tygodni m.in. na ulicy Piłsudskiego można zobaczyć nowe progi zwalniające w rejonie przejść dla pieszych. Mają formę "poduszek berlińskich". Zarząd Dróg Miejskich wyjaśnia, że prace są przeprowadzane w ramach dwóch projektów z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego: Urbanator dla Rataj oraz Bezpieczna grunwaldzka droga do szkoły i przedszkola.

Progi zwalniające pojawiły się m.in. na ulicach Wyzwolenia, Inflanckiej, Matejki, a także Kurlandzkiej. - Zmuszają one kierowców do znacznego zmniejszenia prędkości przed przejściami, co wpływa na poprawę bezpieczeństwa - informuje ZDM.

To nie koniec. W ramach prac wyznaczane są azyle dla pieszych (np. na ulicy Pawiej czy Marcelińskiej). Na Zamenhofa i Żegrze zmienione natomiast zostaną profile wjazdu na osiedlowe uliczki. Na Wyspiańskiego pojawią się natomiast azyl, progi i wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości.

Prace jeszcze trwają, apelujemy więc do kierowców o ostrożność. Koszt Urbanatora dla Rataj to prawie 0,5 mln złotych. Bezpieczna grunwaldzka droga do szkoły i przedszkola kosztuje natomiast około 0,4 mln złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
15.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro