Złoty medal poznaniaka na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych. Sukcesów jest znacznie więcej!

W chińskim Wuhan odbywają się Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe.

Biorą w nich udział zawodnicy, którzy łączą starty ze służbą w wojsku. Korzyść jest tutaj dwutorowa: sportowcy otrzymują stabilizację finansową (oraz - po osiągnięciu odpowiedniego stażu - uprawnienia emerytalne), dzięki czemu mogą skupić się na treningach. Z drugiej strony po zakończeniu zawodowej kariery wielu z nich kontynuuje służbę, a osoby o wysokiej sprawności fizycznej zawsze są mile widziane w armii.

W Wuhan startował m.in. Jaromir Wojtasiewicz z Grunwaldu Poznań, który wywalczył złoty medal w strzeleckim trapie. W tej olimpijskiej dyscyplinie z gładkolufowych strzelb śrutowych strzela się do rzutków wystrzeliwanych z maszyny. Ponadto Polacy zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Dobrze spisała się także Julia Walczyk z AZS UAM Poznań. Na jej szyi zawieszono brąz zdobyty w turnieju florecistek.

Kolejny poznaniak, pływak Kacper Majchrzak, był trzeci w finałowym wyścigu na 200 metrów kraulem.

Dobrze spisali się także inni pływacy z Wielkopolski: Anna Tchórz z Kalisza (brąz na 100 metrów stylem grzbietowym) i Dawid Szwedzki z Piły (400 metrów stylem zmiennym).

Majchrzak oraz Tchórz reprezentowali Polskę także w mieszanej sztafecie 4x100 kraulem, która ukończyła finałową rywalizację na 3. miejscu.

W kwalifikacjach tej samej konkurencji w składzie naszej sztafety znalazła się Anna Dowgiert z Warty Poznań.

W wyścigu kolarskim ze startu wspólnego drugą lokatę zajęła pochodząca z Przygodzic (powiat ostrowski) Katarzyna Pawłowska. Do tego dorzuciła srebro w rywalizacji drużynowej.

Brąz w judo (kat -70 kg) zdobyła Eliza Wróblewska z Akademii Judo Poznań.

Reprezentanci Polski zajęli 7. miejsce w klasyfikacji medalowej.