Reklama
Reklama

Kleszczewo czeka na 9 nowych autobusów: chętny Solaris, ale cena przewyższa budżet

fot. kleszczewo.pl / archiwum
fot. kleszczewo.pl / archiwum

Gmina Kleszczewo chce zakupić 9 nowych autobusów.

Jak informuje portal infobus.pl, w poniedziałek otwarto oferty złożone w przetargu na dostawę nowych pojazdów. Okazało się, że ofertę złożył tylko Solaris. Opiewa ona na 10,5 mln złotych, tymczasem gmina założyła, że przeznaczy na zakup autobusów 9,5 mln złotych.

Autobusy, jakie chce kupić gmina, mają mieć rozmiar MAXI (8 sztuk) i MIDI (1 sztuka). W najkrótszym zmieścić ma się przynajmniej 75 pasażerów, w tym co najmniej 21 na miejscach siedzących. Minimum 4 fotele mają być dostępne z niskiej podłogi. W przypadku dłuższych pojazdów mają one pomieścić przynajmniej 90 pasażerów, w tym przynajmniej 34 na siedzeniach. Minimum 8 foteli ma się znajdować na niskiej podłodze. Pojazdy mają mieć 2-letnią gwarancję, a pierwsze mają trafić do zamawiającego w mniej więcej 7 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Nie wiadomo jednak czy gmina zdecyduje się na podpisanie umowy z Solarisem - konieczne byłoby wyłożenie dodatkowego miliona złotych z budżetu. Producent oferuje natomiast dłuższą gwarancję - 3-letnią. Decyzja powinna zapaść w najbliższych dniach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro