Reklama
Reklama

Os. Kopernika: właściciel zabarykadował się w mieszkaniu, lokatorka koczuje pod drzwiami. Interwencja policji

fot. Max

Trwa policyjna interwencja na osiedlu Kopernika.

Na miejsce zdarzenia udała się m.in. reporterka telewizji WTK, która ustaliła, że w jednym z mieszkań, pod nieobecność lokatorki, pojawił się właściciel. Mężczyzna nabył nieruchomość na aukcji komorniczej. Wcześniej należała ona formalnie do rodziców pani Magdaleny, ale została zlicytowana na poczet długów powstałych w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Pod nieobecność lokatorki właściciel wszedł do mieszkania i "wyprosił" stamtąd jej znajomego oraz psa i dwa koty. Na miejsce była wzywana policja, jednak początkowo funkcjonariusze odmawiali interwencji i twierdzili, że nie mogą siłą usunąć mężczyzny.

Poznańska "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że właściciel ma tytuł wykonawczy pozwalający na eksmisję lokatorów, musi się to jednak odbyć w obecności komornika. Zamiast tego mężczyzna postanowił działać na własną rękę.

Kobieta, jej dwaj synowie oraz zwierzęta koczują na klatce schodowej.

Około godziny 20 na ul. Newtona przyjechało kilkunastu policjantów. Rozmowa z zamkniętym w mieszkaniu właścicielem nie przyniosła rezultatów, wezwano więc ślusarza, który ma rozwiercić zamki i umożliwić dostanie się do lokalu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro