Reklama
Reklama

Promienista: wprowadzają nową organizację ruchu, auta parkują "po staremu"

fot. Rafał

O sprawie poinformował nas czytelnik.

- W ostatnim czasie na ulicy Promienistej zaczęły pojawiać się rozwiązania mające zwiększyć bezpieczeństwo i zmniejszyć prędkość przejeżdżających pojazdów. Są to między innymi spowalniacze w formie wysp oraz przejścia dla pieszych wraz z liniami na jezdni - wyjaśnia Rafał, nasz czytelnik.

Niestety część kierowców zdaje się nie zauważać nowego oznakowania - choćby wymalowanego na jezdni. - Na ulicy pojawiły się pasy, między innymi podwójna ciągła, jednak samochody zaparkowane przy krawężnikach blokują przejazd po jednym z pasów zmuszając inne samochody do przekroczenia podwójnej ciągłej. Gdyby wszystko miało działać tak jak powinno, w aktualnym stanie jeden pas nie mógłby być używany - przyznaje Rafał. - Co więcej, duża część samochodów staje w w miejscach nieodpowiednich, blokując ruch na drodze. Jaki pomysł na ten fragment ulicy ma miasto? Co chciało osiągnąć projektując powstałe rozwiązania? Zdecydowanie na ulicy należy zająć się problemem parkowania, szczególnie samochodów stojących wzdłuż ulicy, które stwarzają niebezpieczeństwo - dodaje.

Zdjęcie i uwagi przekazaliśmy do Zarządu Dróg Miejskich. - Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone na ul. Promienistej są jednym z elementów projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego: Bezpieczna grunwaldzka droga do szkoły i przedszkola - wyjaśnia Marcin Idczak z ZDM. - Do realizacji został on wybrany przez mieszkańców Poznania w głosowaniu. Wszystkie uwagi przesłane za pośrednictwem portalu epoznan.pl dotyczące nieprawidłowego parkowania i jazdy prześlemy do straży miejskiej i policji, czyli służb mających uprawnienia do zajmowania się egzekwowaniem przepisów. Na przesłanym zdjęciu widać, że kierowcy łamią przepisy - zaparkowali w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Całość wiadomości prześlemy także do Miejskiego Inżyniera Ruchu, który odpowiada za przygotowanie projektów organizacji ruchu na drogach publicznych w Poznaniu i zatwierdza te projekty - dodaje. Prace na ulicy Promienistej jeszcze się nie zakończyły.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro