Dobra końcówka to za mało. Warta Poznań - Zagłębie Sosnowiec 2:3

Warta Poznań przegrała sobotnie spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec.

Zieloni mają w tym sezonie jasny pomysł na grę: utrzymywać się przy piłce, grać ofensywnie i stwarzać sobie sytuacje. Niestety, w pierwszej połowie, pomimo korzystnych dla Warty statystyk, jedynego gola zdobyli goście, a na listę strzelców wpisał się Piasecki.

Znacznie ciekawiej było po przerwie. Goście w 9 minut zdobyli dwa gole i wydawało się, że losy meczu zostały ostatecznie przesądzone.

Wtedy do głosu doszła Warta. Zieloni ruszyli do ataku i zdominowali rywala, co zaowocowało dwoma trafieniami. Gospodarze konsekwentnie szukali bramki, ostatecznie jednak Zagłębie obroniło skromną przewagę.

W 13 meczach Warta zdobyła 24 punkty, co daje obecnie 3. miejsce w tabeli Fortuna I Ligi. Prowadzący Radomiak Radom ma 3 pkt. więcej, ale jedno spotkanie do rozegrania mniej.

Warta Poznań - Zagłębie Sosnowiec 2:3 (0:1)

Warta: 1. Adrian Lis - 3. Jakub Kiełb, 5. Bartosz Kieliba, 16. Aleks Ławniczak, 7. Michał Grobelny (80, 29. Krzysztof Kiklaisz) - 19. Mariusz Rybicki (68, 27. Serhij Napołow), 21. Mateusz Kupczak, 6. Łukasz Trałka, 22. Robert Janicki, 11. Michał Jakóbowski - 25. Gracjan Jaroch (71, 10. Adrian Laskowski).

Zagłębie: 23. Matko Perdijić - 7. Tomasz Nawotka, 17. Kacper Radkowski, 25. Piotr Polczak, 27. Rafał Grzelak - 30. Patryk Małecki, 20. Jakub Sinior (84, 6. Bartłomiej Babiarz), 21. Tomasz Hołota, 8. Szymon Pawłowski - 10. Stanisław Biłeńkyj (60, 11. Patryk Mularczyk), 99. Fabian Piasecki.

Bramki: 0:1 Piasecki (28.), 0:2 Mularczyk (64.), 0:3 Grzelak (73.), 1:3 Jakóbowski (78.), 2:3 Kupczak (86.)