Reklama
Reklama

Tramwaj na Naramowice: jeszcze w tym roku zaczną wyburzać nieruchomości, które muszą zostać usunięte na potrzeby budowy nowej trasy

fot. PIM
fot. PIM

Z budynków wyprowadzili się już lokatorzy.

Już dziś pisaliśmy na naszych łamach wiosną przyszłego roku rozpocznie się budowa kolejnych odcinków trasy tramwajowej na Naramowice. Poznańskie Inwestycje Miejskie poinformowały też, że kluczowe budynki, które trzeba usunąć na potrzeby budowy nowej trasy tramwajowej na Naramowice znajdują się już w rękach miasta.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Część nieruchomości była zamieszkana do końca września, by lokatorzy mieli czas na przeprowadzkę i znalezienie nowego lokalu. Udało się już pozyskać większość pozwoleń na wyburzenia - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Negocjacje z dotychczasowymi użytkownikami prowadził Urząd Miasta, w szczególności Wydział Gospodarki Nieruchomościami oraz Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, a dzięki ich zaangażowaniu i uregulowaniu kwestii własności nieruchomości do końca bieżącego roku rozpoczną się pierwsze wyburzenia. Są konieczne, bo budynki stoją na trasie przyszłego tramwaju na Naramowice. Największe to dwa bloki przy ul. Naramowickiej 149 i 149a, a także budynek wielorodzinny przy ul. Sarmackiej 1. Pusty jest też już m.in. budynek przy ul. Czarna Rola, gdzie prowadzono usługi stomatologiczne. Na rozbiórkę czeka też bunkier przy ul. Sarmackiej, ale wcześniej zostanie przebadany przez archeologów - dodają.

Planowana trasa tramwajowa na Naramowice będzie miała ok. 3,3 km długości. Inwestycja obejmuje też budowę niemal 7,5 km dróg, łącznie z dojazdowymi i skrzyżowaniami. Odcinek od pętli Wilczak na północ Poznania, do ul. Błażeja, to pierwszy etap budowy trasy tramwajowej na Naramowice. Według zapewnień PIM najpóźniej wiosną 2022 r. nowa trasa tramwajowa z drogami w pełni będzie służyć poznaniakom.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro