Reklama
Reklama

Multimedialne ławki stanęły na Górczynie. Naładujesz tu telefon i naprawisz rower

fot. ZDM
fot. ZDM

Inwestycja została sfinansowana z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

To mieszkańcy wskazali projekt zakładający montaż ławek na skwerach Ławicy, Górczyna i osiedla Kwiatowego. Pierwsze ławki multimedialne połączone z samoobsługowymi stacjami naprawy rowerów właśnie stanęły w pobliżu pętli tramwajowej na Górczynie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Pierwsza z ławek znajduje się po północnej stronie skrzyżowania ul. Głogowskiej i Ściegiennego, a druga przy przejściu podziemnym od strony ul. Rakoniewickiej. Obie ławki sąsiadują ze zlokalizowanymi w tych miejscach parkingami dla rowerów - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Stacje naprawy rowerów są wyposażone w narzędzia, które pozwalają na usunięcie najczęstszych rowerowych usterek, a także napompowanie opon. - Podczas naprawy roweru lub odpoczynku można doładować smartfon, korzystając z ładowarki indukcyjnej lub gniazda USB. Całość zasilana jest energią z paneli słonecznych. Gniazdo USB zostało również opisane w alfabecie Braille’a, aby ułatwić użycie go przez osoby z dysfunkcjami wzroku - dodaje.

Koszt montażu ławek to 24 tysiące złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro