Reklama
Reklama

Rozpoczęły się targi Poznań Game Arena: tłumy na MTP

fot. Halina P.
fot. Halina P.

Impreza potrwa do niedzieli.

Co konkretnie czeka na uczestników największych targów gier w naszej części Europy? Jednym z hitów PGA jest pierwszy w Polsce pokaz najnowszego dzieła pracowni CD-Projekt RED - Cyberpunk 2077. To właśnie to polskie biuro jest odpowiedzialne za grę "Wiedźmin: Dziki Gon", która podbiła nie tylko Polskę, ale i cały świat. Premiera nowej gry jest zapowiedziana na kwiecień przyszłego roku. Na PGA gra zostanie zaprezentowana w polskiej wersji językowej.

Na poznańskiej imprezie rozpocznie się sezon jesienny Polskiej Ligi Esportowej. W programie jest także niezwykły koncert: Epic Game Music. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć utwory z polskich i zagranicznych gier - od Mario i Sonica po Wiedźmina i God of War.

Swoje stoiska na PGA mają najwięksi producenci gier i sprzętu do grania - m.in. Ubisoft, Microsoft, czy Nintendo. Nie zabraknie strefy Indie Games z niezależnymi twórcami, a także największej w naszej części Europy konferencji poświęconej grom.

W piątek odbywa się VIP Day. Bilety w kasach kosztują 160 złotych, przez internet 140 złotych. W sobotę za bilet w kasie zapłacimy 39 złotych, a w niedzielę 35 złotych. W sobotę i niedzielę na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywać się będzie Stars4Fans - spotkanie z Youtuberami. Jeśli decydujemy się na wejście także na tę część - musimy się liczyć z wyższą opłatą za bilet.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro