Reklama
Reklama

Ranking Samorządów Rzeczpospolitej: Poznań na piątym miejscu, okoliczne gminy z dobrym wynikiem

Zabytkowy park w Kleszczewie | fot. kleszczewo.pl

Od 15 lat Rzeczpospolita przygotowuje Ranking Samorządów, który uznawany jest za jeden z najbardziej wiarygodnych i prestiżowych w kraju.

Poznań w rankingu miast na prawach powiatu uplasował się na piątej pozycji za Sopotem, Rybnikiem Zieloną Górą i Bydgoszczą. To lepiej niż w ubiegłorocznej edycji zestawienia. Wówczas był na szóstej pozycji. Dwa lata temu zajął jednak... pierwsze miejsce.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA


W przypadku gmin miejskich i miejsko-wiejskich, najwyżej w zestawieniu znalazły się Puszczykowo (piąte w kraju), Śrem (24. w rankingu) oraz Dobrzyca (42.). W przypadku gmin wiejskich dobrymi wynikami mogą się pochwalić podpoznańskie gminy. Co prawda najlepiej w Wielkopolsce poradziła sobie gmina Baranów z powiatu kępińskiego (6. w Polsce) to wysoko znalazły się podpoznańskie Kleszczewo (12.), Suchy Las (13.) czy Czerwonak (17.).

- Zgodnie z przyjętą przez Kapitułę metodologią, nasz ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania -
informują autorzy rankingu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro