Reklama
Reklama

Lech Poznań bez problemów kadrowych przed meczem z Legią Warszawa

Powrót Tiby to dobra wiadomość dla kibiców Lecha | fot. Tomasz Szwajkowski
Powrót Tiby to dobra wiadomość dla kibiców Lecha | fot. Tomasz Szwajkowski

Sztab szkoleniowy Lecha Poznań nie może narzekać na liczbę kontuzji.

Przerwa na mecze reprezentacji to tradycyjne wyjazdy zawodników na zgrupowania, ale wszyscy kadrowicze wrócili już do Poznania i trenują z zespołem, żaden z nich nie zgłosił również poważniejszego urazu.

Trener Dariusz Żuraw przyznał w czwartek, że jedynym piłkarzem pozostającym obecnie poza pełnym treningiem jest Tymoteusz Klupś. Młody skrzydłowy ma problemy ze ścięgnem Achillesa, ale jego absencja nie będzie poważnym problemem, bo w ostatnich tygodniach i tak był odsyłany do drużyny rezerw.

Szczególnie istotny z punktu doboru piłkarzy do pierwszej jedenastki będzie powrót Pedro Tiby. Postawienie na Portugalczyka może oznaczać posadzenie na ławce Jakuba Modera, choć takie rozwiązanie wcale nie jest oczywiste, bo wychowanek w pełni wykorzystał dawane mu szanse.

Znacznie większe problemy mają w Warszawie. Jak podaje legia.net, na czwartkowym treningu Wojskowych nie pojawili się Gwalerian Gwilia, Ivan Obradović, Cafu, Vamara Sanogo i Paweł Stolarski, a Igor Lewczuk czy Marko Vesović trenowali indywidualnie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro