Reklama
Reklama

Siedem nowych bloków PTBS na Strzeszynie czeka na lokatorów

fot. UMP
fot. UMP

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego właśnie przekazuje mieszkańcom pierwsze lokale w programie "Najem z dojściem do własności".

Klucze uroczyście wręczyli nowym lokatorom przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz, zastępca prezydenta Poznania Bartosz Guss oraz prezes PTBS Andrzej Konieczny. Budynki zlokalizowane pomiędzy ulicami Żołnierzy Wyklętych i Elżbiety Zawackiej to pierwszy etap realizowanego przez Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego programu umożliwiającego stopniowe dochodzenie do własności. W przyszłości 291 oddawanych właśnie mieszkań będzie mogło zostać wykupione przez ich najemców. Lokale są jedno-, dwu- i trzypokojowe, o metrażach od ok. 30 do ok. 70 metrów kwadratowych.

Mieszkania są wygodne, w wysokim standardzie i w atrakcyjnej okolicy - podkreśla Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania. Wierzę, że będzie się w nich dobrze mieszkać. Program "Najem z dojściem do własności" to propozycja dla wszystkich poznaniaków, którzy nie mogą sobie pozwolić na wzięcie kredytu hipotecznego na kupno mieszkania - dodaje.

Budowa nowych mieszkań zakończyła się we wrześniu. Oddawane właśnie mieszkania zostały wykonane w standardzie "pod klucz", najemcy muszą je jedynie umeblować i w zasadzie od razu mogą się wprowadzać - informuje prezes Poznańskiego TBS Andrzej Konieczny. Osiedle ma pełną infrastrukturę, w ramach inwestycji zaprojektowano i wykonano drogi dojazdowe, zieleń oraz miejsca rekreacji. We wszystkich budynkach znajdziemy windy, mieszkańcy mają również do dyspozycji podziemną halę garażową - dodaje.

Bloki przy ul. Żołnierzy Wyklętych i Elżbiety Zawackiej powstały w ramach planowanego przez PTBS osiedla, gdzie finalnie zamieszka nawet 1100 poznańskich rodzin. W marcu tego roku spółka oddała do użytkowania inny budynek w tym rejonie. Przy ul. Moniki Cegłowskiej powstało 71 mieszkań w klasyczny systemie tbs oraz przedszkole i żłobek. Na potrzeby osiedla wytyczono także nowe ulice: Moniki Cegłowskiej, Elżbiety Zawackiej, Jana Wiencka i Adama Poszwińskiego.- informują miejscy urzędnicy.

Budowa została sfinansowana z kredytu udzielonego przez Europejski Bank Inwestycyjny, pożyczki udzielonej przez Miasto Poznań, środków własnych PTBS, a także z partycypacji wniesionej przez przyszłych najemców. Inwestycja powstała w oparciu o realizowany przy ul. Suwalskiej w 2016 roku pilotaż obejmujący mieszkania w zabudowie jednorodzinnej, który cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że PTBS podjął decyzję o realizacji programu - tym razem w formie osiedla wielorodzinnego - kończą urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro