Reklama
Reklama

Poznańska podstawówka odwołuje "Dzień spódniczki": "pojawił się głos, który przypisał akcji treści ideologiczne"

fot. StockSnap / pixabay.com

O akcji zaplanowanej w Szkole Podstawowej nr 7 pisaliśmy w środę.

Akcja zakładała, że 24 października uczniowie mogą przyjść do szkoły w spódnicach - również chłopcy. Osoby w spódnicach tego dnia miały nie być pytane przez nauczycieli. Pomysł z zakładaniem spódnic przez chłopców nie spodobał się części rodziców. Poinformowali o sprawie Polskie Forum Rodziców.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Szkoła w środę tłumaczyła, że z taką inicjatywą wyszli sami uczniowie, członkowie Samorządu Uczniowskiego. - Akcja ze spódniczkami ma wnieść kolor, luz i zabawę do szkoły na jeden dzień. Uczniowie normalnie chodzą u nas w mundurkach, więc jest to okazja, by pokazać się z innej strony - mówiła Monika Kasprowicz, opiekunka samorządu.

W czwartek dyrekcja szkoły poinformowała, że "Dzień spódniczki" się nie odbędzie. - Celem miała być dobra zabawa, integracja środowiska szkolnego, rozwijanie kreatywności, odpoczynek od mundurków szkolnych - podobnie jak wiele innych akcji przeprowadzonych z poczuciem humoru w naszej Szkole - czytamy w oświadczeniu dyrekcji. - Niestety, pojawił się głos, który przypisał tej spontanicznej, młodzieżowej akcji treści ideologiczne, czemu stanowczo się sprzeciwiamy. W przekazach medialnych pojawiło się wiele nieprawdziwych informacji o akcji, które wywołały atak na Szkołę i jej pracowników. Jest to w naszej opinii niesprawiedliwe i krzywdzące. Nie chcąc, aby insynuacje dorosłych negatywnie wpłynęły na dzieci i młodzież, którym najprawdopodobniej trudno będzie zrozumieć powody zamieszania wywołane wokół zaproponowanej akcji, wspólnie z Radą Rodziców podejmujemy decyzję o rezygnacji z pomysłu zorganizowania Dnia Spódnicy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
20.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro