Reklama
Reklama

Antoninek: ścieżka przez bagna zniszczona jeszcze przed otwarciem

fot. WTK
fot. WTK

W lipcu rozpoczęła się budowa najnowszej atrakcji na terenie lasów Antoninka. Niestety komuś się nie spodobała.

O sprawie informuje Telewizja WTK. Drewniana ścieżka przez tereny bagienne powstała za stawem Olszak idąc w stronę stawu Browarnego w dolinie Cybiny. Przypomina drewniany pomost. Zamontowano na nim barierki połączone grubym sznurem. To właśnie ten element nie spodobał się wandalowi - sznury zostały poprzecinane.

Uszkodzenia zauważyli członkowie stowarzyszenia Miłośnicy doliny Cybiny. - Ktoś złośliwie chciał zwrócić na siebie uwagę - mówi Krzysztof Bartosiak z Rady Osiedla Antoninek-Zieliniec-Kobylepole. Mimo uszkodzeń Poznańskie Inwestycje Miejskie chcą oddać ścieżkę do użytku w listopadzie. - Wykonawca zobowiązał się do pokrycia kosztów i naprawy uszkodzeń do końca tego miesiąca - mówi Michalina Brońska z Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Nie jest to jedyna atrakcja powstająca w tym rejonie. - Do końca października ma być zrealizowany pływający pomost wraz ze schodami do niego prowadzącymi, który w większości został już wykonany. Dodatkowo pojawi się także ścieżka w koronach drzew, która zawiśnie w dolinie Cybiny - dodaje Brońska. Ścieżka w koronach drzew ma być otwarta w przyszłym roku.

Stowarzyszenie Miłośnicy doliny Cybiny powołuje do życia straż, która będzie patrolować teren, by ponownie nie dochodziło do dewastacji. - Apeluję do mieszkańców korzystających z tego terenu, by informowali nas o zauważeniu podejrzanego towarzystwa lub osób zwracających na siebie uwagę swoim zachowaniem. Mamy profil na Facebooku, są tam podane numery telefonów - kończy Krzysztof Bartosiak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
11.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro