Reklama
Reklama

Poznańska podstawówka organizuje "Dzień spódniczki" także dla chłopców

fot. StockSnap / pixabay.com

O sprawie poinformowało Polskie Forum Rodziców.

Jak donosi portal, we wtorek rodzice uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 7 w Poznaniu dostali poprzez e-dziennik informację o organizowanym 24 października "Dniu spódniczki". - 24 października będzie w naszej szkole "Dzień spódniczki". W tym dniu przychodzimy do szkoły w spódniczkach (CHŁOPCY RÓWNIEŻ) góra mundurek. Uczeń w spódniczce nie będzie pytany. Miłej zabawy i pięknych spódniczek - napisano w komunikacie. Z relacji portalu wynika, że nie wszystkim spodobał się pomysł, by chłopcy przychodzili do szkoły w spódnicach.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Okazuje się, że z taką inicjatywą wyszli sami uczniowie. - To pomysł Samorządu Uczniowskiego - wyjaśnia Monika Kasprowicz, nauczycielka, która jest opiekunką samorządu. - Samorząd Uczniowski właśnie się zawiązał i chciał w sposób niestandardowy zaznaczyć swoją obecność w szkole. Akcja ze spódniczkami ma wnieść kolor, luz i zabawę do szkoły na jeden dzień. Uczniowie normalnie chodzą u nas w mundurkach, więc jest to okazja, by pokazać się z innej strony - dodaje.

- Jesteśmy szkołą otwartą. Jeśli uczniowie przychodzą do nas z propozycją, która nikogo nie obraża, nie widzimy powodu, by się na nią nie godzić. "Dzień spódniczki" nie ma w sobie nic kontrowersyjnego. Uczniowie organizowali w naszej szkole wiele "dni" i żaden nie wzbudził aż takiego zainteresowania - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
20.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro