Reklama
Reklama

Senior autorem napisów uderzających w opozycję?

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Do naszej redakcji dotarło zdjęcie starszego mężczyzny, który sprayem wykonuje napis na chodniku przy ulicy Biskupińskiej.

Na zdjęciu widać pana, który ze sprayem w ręku wykonuje napis na chodniku. Nasz czytelnik przysłał do nas kolejne zdjęcie, na którym widać treść napisu: "PiS to 500+, a PO to 500-".

O sprawie napisów uderzających w polityków opozycji pisaliśmy już we wtorek. Pojawiły się na chodnikach w rejonie Strzeszyna jeszcze przed wyborami, w pobliżu siedzib komisji wyborczych. - PO atakuje Kościół i broni esbeków - napisano na pomarańczowo. A tuż obok na biało: "PiS to 500+, a PO to 500-". Zdjęcia przekazaliśmy do Zarządu Dróg Miejskich, który przyznaje, że podobnych napisów w okolicy znaleziono kilka. Wykonano je podobnym charakterem pisma.

Zdjęcie seniora przekazaliśmy ZDM-owi. - Dziękujemy za pomoc czytelnikom epoznan.pl. Nasi pracownicy sprawdzają to miejsce i wykonają dokumentację fotograficzną. Sprawa zostanie przekazana do straży miejskiej i policji - wyjaśnia Marcin Idczak z ZDM.

Przemysław Piwecki ze straży miejskiej tłumaczy, że tworzenie takich napisów na chodnikach to nic innego jak niszczenie mienia. - Kara zależna jest od kwoty, jaka będzie potrzebna na usunięcie napisów. Jeśli koszty będą niskie, zostanie to uznane za wykroczenie. Wówczas autor napisów może zostać np. ukarany mandatem. Jeśli kwota będzie wysoka, traktowane jest to jako przestępstwo - mówi. A wówczas sprawca może nawet trafić do więzienia na 5 lat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro