Reklama
Reklama

Folwarczna od dwóch tygodni zalewana przez wodę. "Czas sobie płynie i woda również"

fot. Marek

O awarii, którą nikt się nie interesował, informują mieszkańcy okolicy.

- Od dwóch tygodni ulica Folwarczna w Poznaniu zalewana jest przez wyciekającą z ziemi wodę. Poinformowałem o tym Aquanet - o sprawie wiedzą, ale twierdzą, że ta lokalizacja należy do PKP i że są o tym poinformowani. Jak widać nic z tego nie wynika. A czas sobie płynie... i woda również. Pozdrawiam obie wielkie firmy mające za nic interwencje i zaangażowanie mieszkańców w sprawy społeczne - napisał do nas Marek. Nie jest to jedyny sygnał, jaki otrzymaliśmy w tej sprawie.

Dorota Wiśniewska z Aquanetu potwierdza, że firma o sprawie wiedziała od pewnego czasu. - Nie jest to jednak nasza sieć. Temat przekazaliśmy do Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, bo z naszych informacji wynika, że to do nich należy sieć wodociągowa w tym miejscu - mówi.

Łukasz Kubiak z ZKZL przyznaje, że zarząd o wodzie wyciekającej na ulicę dowiedział się... w poniedziałek. - Pogotowie techniczne już działa. Okazało się, że wodociąg leży na terenie należącym do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, dlatego musimy uzyskać zgodę na podjęcie interwencji w tym miejscu. Zgodę mamy otrzymać dziś, dlatego około 12.00 nasze pogotowie techniczne ma tam rozpocząć usuwanie awarii - tłumaczy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro