Reklama
Reklama

Poznań w plakatach reklamujących wystawę dinozaurów i pająków: wiele z nich powieszono nielegalnie

fot. Paweł / widz WTK
fot. Paweł / widz WTK

Plakaty, na których reklamuje się Dino Expo & Show rozwieszono m.in. na słupach lamp ulicznych.

- Nielegalne dykty reklamowe na słupach oświetleniowych szpecącą część Grunwaldu. Na pewno są na ulicach Brzask, Marcelińskiej, Szamotulskiej - pisze Paweł, widz WTK. Ale nie tylko na Grunwaldzie wiszą plakaty. Umieszczono je także w innych częściach Poznania - m.in. na Nowym Mieście.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Przemysław Piwecki ze straży miejskiej przyznaje, że sprawa jest funkcjonariuszom znana. - Właśnie trwa postępowanie wyjaśniające, które ma na celu zebranie informacji ile i w jakich miejscach są plakaty, a następnie dotarcie do osób odpowiedzialnych za zlecenie kampanii informacyjnej i ukaranie sprawcy lub sprawców, a także doprowadzenie do usunięcia plakatów - tłumaczy.

Co istotne, legalność plakatów zależy od tego, czy zarządca infrastruktury wyraził zgodę na ich umieszczenie. - W tym wypadku to słupy lamp ulicznych, miejskich. Zarządcą jest ZDM lub Enea, a więc zgody na zawieszanie takich reklam w 100 % nie ma. Na drogach wewnętrznych, gdy zarządcą jest spółdzielnia mieszkaniowa, czasami takie zgody są wydawane - podkreśla Piwecki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
2.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro