Reklama
Reklama

Koszalińska/Literacka: rondo zaczną wyznaczać jeszcze w tym miesiącu

fot. ZDM
fot. ZDM

W poniedziałek otwarto oferty złożone w przetargu na wyłonienie wykonawcy prac.

Zarząd Dróg Miejskich w ubiegłym roku konsultował z mieszkańcami pomysł utworzenia nowej stałej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Koszalińskiej i Literackiej na Strzeszynie. W poniedziałek otwarto oferty złożone przez wykonawców. - Prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. W najbliższych dniach Zarząd Dróg Miejskich chce podpisać umowę z wykonawcą - wyjaśnia Marcin Idczak z ZDM.

Oferty opiewają na mniej niż 100 tysięcy złotych. A to oznacza, że nie odbędzie się tutaj wielka przebudowa. Na wlotach na wyznaczone rondo mają się pojawić wyspy rozdzielające pasy ruchu dla wjeżdżających i zjeżdżających. Równocześnie wyspa od strony ulicy Literackiej ma pełnić rolę azylu dla pieszych.

- Rondo w tym miejscu ma przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz usprawnić wyjazdy z rejonu osiedla Literackiego. Kierowcy jadący ul. Koszalińską będą musieli zwolnić przed wjazdem na rondo i jednocześnie łatwiej będzie wjechać na rondo i je opuścić jadąc z każdego kierunku - podkreśla Idczak.

Prace rozpoczną się po podpisaniu umowy z wykonawcą i mają potrwać maksymalnie do końca roku - biorąc pod uwagę zmieniające się warunki atmosferyczne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro