Reklama

Kolejne inwestycje nad poznańską Maltą

Nowa tablica wyników działa od 3 lat. Teraz czas na modernizację budynku przy tablicy | fot. POSiR / archiwum
Nowa tablica wyników działa od 3 lat. Teraz czas na modernizację budynku przy tablicy | fot. POSiR / archiwum

Po tym jak nowy wygląd zyskały m.in. trybuny, Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na przeprowadzenie kolejnych prac remontowych przy torze regatowym.

Tym razem metamorfozę mają przejść budynek multimedialny (przy tablicy wyników) oraz wieża sędziowska. PIM ogłosiły właśnie przetarg, który wyłoni wykonawcę prac. Jego zadaniem będzie m.in. opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji budynku medialnego, a także przeprowadzenie inwestycji - nie tylko modernizacji tego budynku, ale też wieży sędziowskiej znajdującej się po drugiej stronie akwenu.

- Wieża sędziowska ma przejść kapitalny remont, natomiast budynek multimedialny zostanie odświeżony w środku. Prace są przeprowadzane po to, by obiekty na Malcie spełniały oczekiwania i wymogi stawiane przed organizatorami najważniejszych imprez wioślarskich i kajakarskich - wyjaśnia Filip Borowiak, rzecznik Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Wszystkie prace mają się zakończyć do połowy maja przyszłego roku tak, by w sezonie tor regatowy był w pełni dostępny na zaplanowane imprezy sportowe. Firmy zainteresowane udziałem w przetargu mogą składać swoje oferty w PIM do 28 października.

Nie są to pierwsze inwestycje na Malcie. W tym roku zakończył się remont trybun. 3 lata temu nad jeziorem zamontowano natomiast nową tablicę wyników wykonaną w technologii LED i przystosowaną do wyświetlania filmów w HD. Jej koszt to ponad 1 milion złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
64.65 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro