Reklama

Mural 'Konstytucja' już gotowy. Prezydent Jaśkowiak pozował przy nim trakcie ciszy wyborczej

fot. Jacek Jaśkowiak / FB
fot. Jacek Jaśkowiak / FB

W weekend na ścianie budynku przy ulicy 27 Grudnia w centrum Poznania wymalowano mural KONSTYTUCJA.

Na początku października pisaliśmy o zbiórce pieniędzy na wymalowanie muralu. Przebiegła w ekspresowym tempie i już w weekend na ścianie budynku w pobliżu Teatru Polskiego pojawił się wielki napis KONSTYTUCJA.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


W sobotę przy malowanym muralu pozował do zdjęć Jacek Jaśkowiak. Nie wszystkim jednak się to spodobało. - Zrobiłem zdjęcie jak wykonywany jest mural na ścianie miejskiej kamienicy. W tym samym czasie prezydent miasta umieszcza zdjęcia swojej byłej żony i siebie w koszulkach z takim samym zapisem słowa KONSTYTUCJA, który jest czymś w rodzaju graficznego manifestu jasno kojarzonym z opcją polityczną Koalicji Obywatelskiej. Tego typu zagrania wyglądają na propagandową agitację i są po prostu mało dojrzałe. Demokracja to nie zabawa w wykręty i sztuczki za miejskie pieniądze - napisał do nas w sobotę Sebastian, widz WTK.

Przypomnijmy, że z propozycją wymalowania w Poznaniu muralu wyszli Obywatele RP. Początkowo chciano gdzieś powiesić baner z takim napisem, ale nie znaleziono właściwej lokalizacji. Uznano więc, że najlepszą opcją będzie namalowanie napisu na jednym z budynków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
9.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro