Reklama
Reklama

Pierwszy przypadek naruszenia ciszy wyborczej w Wielkopolsce

fot. archiwum

Do pierwszego naruszenia ciszy wyborczej miało dojść w Gnieźnie. Policjanci informują też o jednym incydencie wyborczym w Nowym Tomyślu.

Do tej pory mamy zgłoszony jeden przypadek naruszenia ciszy wyborczej. Według zgłoszenia na jednym z portali miały znajdować się plakaty wyborcze promujące kandydatów - mówi mł. insp. Andrzej Borowiak, oficer prasowy wielkopolskiej policji. Ponadto mamy jeden incydent wyborczy. Doszło do niego w Nowym Tomyślu, gdzie 35-latek zniszczył 13 plakatów wyborczych. Mężczyzna za wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 150 złotych - dodaje. Policjanci zaznaczają, że wszystkie zgłoszenia będą sprawdzane.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Przypominamy. Cisza wyborcza obowiązuje od północy z piątku na sobotę do niedzieli do godziny 21. Ciszę wyborczą narusza każdy element czynnej agitacji wyborczej czyli np. publicznego nakłaniania do głosowania w określony sposób. Zabronione jest także aktywne promowanie kandydujących osób czy konkretnego ugrupowania, również w sieci. Za złamanie ciszy wyborczej może grozić nawet 1 mln zł grzywny.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro