Remis Polski z Rosją. Zagrało czterech piłkarzy Lecha Poznań

Jóźwiak i Tomczyk | fot. Marcin Kołakowski

Reprezentacja Polski do lat 21 zremisowała na wyjeździe z Rosjanami.

Mecz rozegrano w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Pierwsi prowadzenie objęli goście: w pole karne dośrodkował Robert Gumny, a akcję sprawnie wykończył Patryk Klimala.

Rosjanie wyrównali po fatalnym błędzie Kamila Grabary i Sebastiana Walukiewicza.

Jeszcze przed przerwą było 2:1, a na listę strzelców ponownie wpisał się Klimala, wykorzystując podanie Mateusza Bogusza.

Długo wydawało się, że Polacy dowiozą zwycięstwo, ale już w doliczonym czasie gry po strzale głową wyrównał Mogamed Suleymanov.

Polacy z 7 punktami pozostają liderem grupy. We wtorek zespół Czesława Michniewicza zmierzy się z Serbią.

Na boisku pojawiło się w sumie czterech lechitów: od pierwszej minuty grali Kamil Jóźwiak i Robert Gumny, po przerwie weszli Jakub Moder i Praweł Tomczyk. Ten ostatni miał zresztą przynajmniej dwie dobre okazje do zdobycia gola.

Rosja - Polska 2:2 (1:2)

Bramki: Daniil Utkin 25, Magomed Suleymanov 90 - Igor Diveev 10 s, Patryk Klimala 45.

Rosja: 12. Aleksandr Maksimenko - 2. Nikolai Rasskazov, 4. Roman Evgenyev, 3. Igor Diveev, 5. Danil Krugovoi - 11. Magomed Suleymanov, 10. Ivan Oblyakov, 20. Nail Umyarov (86, 17. Vyacheslav Grulev), 18. Daniil Utkin (60, 15. Maksim Glushenkov), 7. Aleksandr Lomowicki (77, 22. Daniyil Lisoviy) - 9. Fedor Chalov.

Polska: 1. Kamil Grabara - 15. Robert Gumny, 5. Sebastian Walukiewicz, 4. Jan Sobociński, 3. Kamil Pestka - 7. Kamil Jóźwiak, 19. Karol Fila, 8. Patryk Dziczek, 17. Mateusz Bogusz (86, 18. Jakub Moder), 11. Przemysław Płacheta (75, 23. Bartosz Bida) - 20. Patryk Klimala (67, 9. Paweł Tomczyk).