Reklama
Reklama

Andersia Silver wkrótce na placu Andersa? Budynek ma być najwyższy w mieście

fot. Von der Heyden Group

Przy okazji 30-lecia Von der Heyden Group, firma zdradziła plany na przyszłość.

Von der Heyden Groyp jubileusz 30-lecia istnienia świętowała w Monachium. To właśnie tam poinformowano o planach na najbliższą przyszłość. - W 2020 roku grupa planuje otworzyć luksusowy czterogwiazdkowy hotel IBB Hotel Altmühltal - Eichstätt. Nowy projekt IBB Hotel Collection położony w małym, ale silnym gospodarczo mieście w pobliżu Ingolstadt będzie składał się z 90 pokoi, nowoczesnej restauracji, centrum fitness, sauny, kawiarni, tarasu z widokiem na rzekę i 40 podziemnych miejsc parkingowych.

Z perspektywy Poznania najważniejszą informacją jest to, że nie zawieszono planów związanych z budową wieżowca Andersia Silver. - Grupa jest w ostatniej fazie rozwoju najwyższego budynku w Poznaniu - Andersia Silver, o łącznej wartości inwestycji 110 mln euro - informuje VdHG. Szczegółów jednak nie podano.

Przypomnijmy - w maju 2017 roku portalu maltańskiej Giełdy Papierów Wartościowych opublikowano komunikat, z którego wynikało, że inwestor otrzymał od miasta akceptację zmian w planowanym projekcie Andersia Silver. Zamiast dwóch wież, o których do tej pory mówiono, przy placu Andersa powstać ma tylko jedna wieża. Informowano wówczas, że nowe pozwolenie na budowę ma zostać wydane we wrześniu. Ostatecznie wydano je w listopadzie 2017 roku. Zgodnie z dokumentem, na placu ma powstać jedna wieża o maksymalnej wysokości 116 metrów, ale przy niej powstanie niższy budynek. W niższym obiekcie miałyby się mieścić mieszkania i usługi. Większy budynek byłby natomiast przestrzenią biurową. W 2017 roku zakładano, że budowa ruszy w 2018 roku. Do dziś jednak się nie rozpoczęła.

Projekt Andersia Silver powstaje w Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
11.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro