Reklama

Wielka inwestycja drogowa powiatu: wybudują i przebudują drogi w rejonie lotniska Poznań - Krzesiny

fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu
fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu

To świetna informacja dla mieszkańców tego rejonu.

W piątek Jan Grabkowski, starosta poznański, podpisał w Warszawie umowę, na mocy której inwestycja otrzyma 77 milionów złotych z Funduszu Dróg Samorządowych. - Mieszkańcy Koninka, Szczytnik oraz Borówca, Kamionek i Daszewic zyskają szybki i wygodny dojazd do drogi S11, z bezkolizyjnym przejazdem przez tory kolejowe w Koninku. Z kolei powiat - prawie 8,5 kilometrów drogi w najwyższym standardzie - mówi Jan Grabkowski.

Inwestycja ma być przeprowadzono przede wszystkim po to, by dostosować drogi przy wojskowych obiektach do potrzeb Sił Zbrojnych. Zyskają na tym mieszkańcy. - 2-kilometrowy odcinek drogi powiatowej zostanie rozbudowany, a ponad 6-kilometrowa droga łącząca bazę z magazynem - częściowo przebudowana, a częściowo zbudowana od nowa - zdradza Katarzyna Wozińska-Gracz ze Starostwa Powiatowego w Poznaniu. - Zbudowana droga posiadać ma najwyższy standard. A to oznacza, że mieszkańcy korzystać będą z szerokiej, 7-metrowej jezdni, wzmocnionej nawierzchni, najwyższej klasy mostów i węzła nad torami kolejowymi w Koninku. W ramach zadania powstaną też trzy lub cztery ronda, ścieżka rowerowa wzdłuż drogi, pełne odwodnienie, oświetlenie oraz inne elementy poprawiające bezpieczeństwo - dodaje.

To najdroższa inwestycja drogowa w historii powiatu poznańskiego. Prace projektowe zaplanowano na przyszły rok. Roboty budowlane mają ruszyć w 2021 roku, a inwestycja powinna być gotowa po mniej więcej 3 latach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.48 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro