Reklama

Poznańska Kolej Metropolitalna ruszy w kolejnych kierunkach!

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy na kolei pociągi PKM pojadą do Rogoźna i Wrześni.

Obecnie Poznańska Kolej Metropolitalna działa na sześciu z dziewięciu linii prowadzących z Poznania. Pociągi w ramach PKM jeżdżą w stronę Grodziska Wielkopolskiego, Jarocina, Nowego Tomyśla, Wągrowca i Kostrzyna. Od grudnia dołączą do nich Rogoźno i Września. Pod warunkiem, że na partycypację w kosztach wyrażą zgodę radni z poszczególnych samorządów. Na włączenie do PKM czekają jeszcze trasy w kierunku Wronek, Gniezna i Kościana.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Mieszkańcy chętnie korzystają z Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, choć nie brakuje słów krytycznych. - Docierają do nas słowa krytyczne, że w określonych porach pociągi są przepełnione. Stopniowo próbujemy to poprawiać, dokonujemy zakupów nowoczesnego taboru. Na terenie Wielkopolski mamy już pięć nowych dłuższych zestawów, a kolejne pięć jest w drodze. To zdecydowanie poprawi jakość naszych usług - zapewnia Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa.

Przypomnijmy, że zakładana częstotliwość kursowania pociągów w ramach PKM to 30 minut w szczycie komunikacyjnym. PKM będzie docelowo obejmować obszar w promieniu około 50 km od Poznania ze stacjami końcowymi w Nowym Tomyślu, Grodzisku Wielkopolskim, Kościanie, Jarocinie, Wrześni, Gnieźnie, Wągrowcu, Obornikach i Szamotułach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro