Reklama

Łacina: powstają nowe bloki, na ulicach mnóstwo błota. "Sypią się mandaty"

fot. Piotr
fot. Piotr

O problemie poinformował nas mieszkaniec.

- Takie niespodzianki spadają z aut pracujących przy nowych inwestycjach na Łacinie (ul. Milczańska). Pytanie czy służby nie powinny zwrócić większej uwagi na to, co się dzieje wokół tych budów? Blokowanie ruchu, obciążenie dróg osiedlowych - wymienia Piotr.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


W sąsiedztwie centrum handlowego Posnania powstaje obecnie kilka bloków. Miasto jest w trakcie sprzedawania kolejnych nieruchomości w tym rejonie, a co za tym idzie - budów będzie tu przybywać. Tymczasem już na tych prowadzonych obecnie strażnicy miejscy notorycznie wystawiają mnóstwo mandatów. - To są mandaty w wysokości kilkuset złotych za m.in. zanieczyszczanie ulic w okolicy. Kierownicy budów, bo nie można tu mówić o jednej konkretnej budowie, przyjmują te mandaty - mówi Anna Nowaczyk ze straży miejskiej.

Niestety sytuacja ciągle się powtarza. - Problemem jest to, że część inwestycji jest obecnie na początkowym etapie prac, a to oznacza kopanie w ziemi. Często też zmieniają się firmy na budowach, które odpowiedzialne są za poszczególne etapy robót. Na pewno wciąż będziemy się tu pojawiać i jeśli zajdzie potrzeba, wystawiać kolejne mandaty, a także egzekwować utrzymanie porządku - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro