Reklama
Reklama

Chartowo: przedept zamienia się w piękną alejkę

Tak ma wyglądać skwer | fot. ZTM

Mieszkańcy wydeptali ścieżkę w trawie nad tunelem na Franowo. Teraz ścieżka została "zaleglizowana".

Od momentu otwarcia trasy na Franowo piesi skracali sobie drogę z przejścia dla pieszych przez ulicę Piaśnicką w stronę przystanku Piaśnicka / Rynek i osiedla Rusa. Choć trudno w to uwierzyć, w końcu nastał moment, w którym przedept doczekał się "remontu".

Od kilku dni trwają prace tuż przy przystanku. Jak udało nam się ustalić, są prowadzone na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego. - Trwa porządkowanie terenu w pobliżu przystanku Piaśnicka / Rynek. W miejscu tzw. przedeptu powstaje ścieżka z grysu, realizowane są prace związane z nasadzeniem zieleni - w tym miejscu posadzonych zostanie sześć drzew oraz - bezpośrednio nad tunelem - krzewy i trawy. Planowany jest również montaż małej architektury, w tym ławek - wyjaśnia Agnieszka Smogulecka z ZTM. - Koszt przedsięwzięcia, w tym 3-letniej pielęgnacji zieleni, to ok. 100 tys. złotych - dodaje.

Skwer, decyzją miejskich radnych, został nazwany imieniem Michała Tomiaka. To strażak, który zmarł 8 lat temu po tym, jak został porażony prądem na budowie trasy tramwajowej na Franowo. Strażacy sprawdzali zgłoszenie dotyczące płotu okalającego inwestycję, który miał rzekomo znajdować się pod napięciem. Strażaka, w trakcie zamykania bramy, poraził prąd. Mimo szybko udzielonej pomocy, nie udało się go uratować. Zmarł w szpitalu. Miał 22 lata.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
33.77 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro