Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak potwierdza: na stadionie Szyca ma powstać filharmonia

fot. FB Jacek Jaśkowiak

Miasto pracuje obecnie nad koncepcją.

- Chcemy, by w miejscu dawnego stadionu Szyca stanęła filharmonia! Pracujemy nad koncepcją zarówno budynku, jak i rewitalizacji terenu wokół, gdzie ma powstać park z amfiteatrem na koncerty plenerowe. Przedsięwzięcie będzie wymagało znacznych środków z funduszy unijnych, ale też prywatnych - rozmowy ze sponsorami trwają. Dziękuję Joannie Jaśkowiak za pomysł i upór w dążeniu do jego realizacji - informuje na Facebooku Jacek Jaśkowiak. Tym samym prezydent Poznania oficjalnie potwierdza doniesienia, które pojawiły się kilka dni temu.

Wybierz Renault Megane od ręki i zyskaj do 13.000 zł rabatu oraz ubezpieczenie 3,9% Auto Compol S.A. zaprasza! tel: 512 295 955
REKLAMA


Informacja wzbudziła zainteresowanie sporej rzeszy poznaniaków. Pod postem prezydenta pojawiło się prawie 200 komentarzy. Jedni mieszkańcy chwalą pomysł zaznaczając, że wszystko jest lepsze od "mety dla bezdomnych", inni natomiast twierdzą, że teren powinien stać się parkiem.

Przypomnijmy, że w lipcu ubiegłego roku miasto po latach przejęło teren ze stadionem im. Szyca na Wildzie. Zapłaciło prywatnemu deweloperowi 10 milionów złotych. Zgodnie z planem zagospodarowania, teren po zrujnowanym stadionie powinien być przeznaczony pod zieleń lub sport i rekreację. Przed kilkoma laty mieszkańcy w specjalnym sondażu postulowali, że powinien powstać tam park. Pojawiały się też pomysły zbudowania hali widowiskowo-sportowej.

Co powinno powstać na terenie stadionu im. Szyca?

  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dym z kominków nad działkami przy Dolnej Wildzie: "Nie można nawet mieszkania przewietrzyć"
17℃
7℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro