Reklama
Reklama

Strażnicy miejscy tylko w weekend odebrali ponad 700 zgłoszeń. Co zgłaszali mieszkańcy?

fot. Straż Miejska

Zgłoszenia tradycyjnie dotyczyły głównie nieprawidłowego parkowania.

Poznańscy strażnicy miejscy podczas minionego weekendu przyjęli do realizacji ponad 700 zgłoszeń. Dominowały te związane z nieprawidłowym parkowaniem. Jeśli nie było widać blokad - a założono ich 139 to zostały wystawione wezwania kierowcom - blisko 200. Funkcjonariusze odholowali także 33 auta - głównie ze względu na tamowanie i utrudnianie ruchu lub niestosowanie się do zakazu zatrzymywanie z tabliczką T-24, czyli tzw. holownikiem. Takie działania strażnicy podejmowali m.in. na ul. Jackowskiego, czy Św. Wawrzyńca - relacjonują strażnicy miejscy.

Ponad trzydzieści razy mieszkańcy prosili też o pomoc wobec osób, których życie lub zdrowie było zagrożone. Zdecydowana większość z nich dotyczyła pijanych, którzy pod wpływem alkoholu zasypiali m.in. na ławkach.

Z kolei 65 zgłoszeń dotyczyło ochrony środowiska, w tym spalania śmieci. Mieszkańcy informowali o gęstym, czarnym dymie. Niestety w większości przypadków do ogrzewania domów używany jest opał stały lub gaz. Jeśli strażnicy mają wątpliwości co do tego, co zostało spalone w piecu wówczas pobierają próbki popiołu, które zostają wysłane do badań, celem określenia rodzaju spalonych materiałów. Tym razem takich wątpliwości nie było - dodają strażnicy.

Przez cały weekend również zespół Eko Patrolu "miał ręce pełne roboty". Funkcjonariusze wzywani byli do kilku bezpańskich psów, rannej sarny, uwięzionego w dole jeża czy rannych ptaków. W sumie na terenie miasta w miniony weekend odnotowano 42 podobne zdarzenia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami w Wielkopolsce. Poznań mają ominąć
25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
26.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro