Reklama
Reklama

Zbliża się Poznań Game Arena: największe targi gier w naszej części Europy

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Tegoroczna edycja imprezy została zaplanowano na weekend 18 - 20 października.

- Program PGA wypełniony jest po brzegi premierowymi pokazami gier i sprzętu, turniejami e-sportowymi, spotkaniami z gwiazdami, konferencjami i konkursami z cennymi nagrodami - wymieniają organizatorzy. Co konkretnie czeka uczestników? Jednym z hitów PGA będzie pierwszy w Polsce pokaz najnowszego dzieła pracowni CD-Projekt RED - Cyberpunk 2077. To właśnie to polskie biuro jest odpowiedzialne za grę "Wiedźmin: Dziki Gon", która podbiła nie tylko Polskę, ale i cały świat. Premiera nowej gry jest zapowiedziana na kwiecień przyszłego roku. Na PGA gra zostanie zaprezentowana w polskiej wersji językowej.

Na poznańskiej imprezie rozpocznie się sezon jesienny Polskiej Ligi Esportowej. W programie jest także niezwykły koncert: Epic Game Music. - To potężne symfoniczno-rockowe show, nie tylko dla miłośników muzyki z wirtualnego świata. W repertuarze koncertu nie zabraknie legendarnych i kultowych soundtracków, sąsiadujących z wykonaniami przedpremierowymi z popularnych tytułów polskich i zagranicznych Zapraszamy na muzyczną podróż od Mario i Sonica, przez Dooma i Assasins Creed aż po Wiedźmina i God of War.

Swoje stoiska na PGA będą mieć najwięksi producenci gier i sprzętu do grania. Będą to m.in. Ubisoft, Microsoft, czy Nintendo. Nie zabraknie strefy Indie Games z niezależnymi twórcami, a także największej w naszej części Europy konferencji poświęconej grom.

W piątek, 18 października, PGA będzie dostępne dla VIP-ów, a w sobotę i niedzielę dla wszystkich. Aby uniknąć stania w kolejkach do kas, można kupić bilety już teraz. Te na VIP DAY kosztują 140 złotych, na sobotę 35, a na niedzielę 30 złotych. W dniu wydarzenia będzie o kilka złotych więcej. Równocześnie odbywać się będzie Stars4Fans - spotkanie z Youtuberami. Jeśli decydujemy się na wejście także na tę część - musimy się liczyć z wyższą opłatą za bilet.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro