Reklama
Reklama

Winogrady: w 2021 roku ma być gotowa nowa pływalnia

fot. Urząd Miasta
fot. Urząd Miasta

We wtorek podpisano umowę z wykonawcą.

O tym, że na osiedlu Zwycięstwa powstanie nowa pływalnia, mówi się od lat. Dziś miasto podpisało umowę z wykonawcą inwestycji, a to oznacza, że kryty basen w końcu zacznie powstawać. Za budowę odpowiadać będzie konsorcjum firm z PTB Nickel na czele. To właśnie Nickel wybudował otwartą we wrześniu pływalnię na osiedlu Piastowskim. - Jesteśmy spokojni co do jakości i terminów realizacji pływalni na Winogradach - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Nowoczesna pływalnia stanie w pobliżu kościoła i bloku nr 9, a także szkoły i przedszkola. Będzie podobna do tej z poznańskich Rataj. Inwestycja będzie kosztować prawie 24 mln złotych. Całość finansuje miasto. Obiekt ma być oddany do użytku wiosną 2021 roku, choć miasto zapowiada, że będzie robić wszystko, by mieszkańcy mogli zacząć korzystać z basenu już na początku 2021 roku. Wykonawca "marzy"natomiast, by pływalnię ukończyć już w przyszłym roku.

Podobnie jak w przypadku basenu na osiedlu Piastowskim, pływalnia na Winogradach będzie mieć dwie niecki basenowe. Większą o wymiarach 25 na 12,5 m i głębokości od 1,2 do 1,8 m. Znajdzie się tu 6 torów. Mniejsza niecka, basen rekreacyjny, będzie mieć 5 na 9 m szerokości i głębokość 0,9 - 1,1 m. Zamontowane tu zostaną m.in. urządzenia do hydromasażu. Nie zabraknie też saun i sali fitness oraz całej infrastruktury niezbędnej użytkownikom basenu - szatni, natrysków czy toalet. Zaplanowano też parking na 50 samochodów i 10 rowerów.

Inwestycja ma ruszyć jeszcze w październiku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
20.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro