Reklama
Reklama

4 powody, dla których warto wybrać szkołę policealną

Wzrost zainteresowania szkołami policealnymi w Polsce obserwowany jest od kilku lat. I nie powinien on szczególnie dziwić. Wynika bowiem z licznych zalet tej formy edukacji. Które z nich są najważniejsze?

1. Dostępność - do szkoły policealnej zapisać się może każda osoba, która ma wykształcenie średnie - a więc ukończyła naukę w Liceum Ogólnokształcącym lub też Technikum. Co warte podkreślenia, w tym przypadku nie jest wymagana matura. Choć z drugiej strony, zdanie egzaminu dojrzałości, ukończenie studiów czy nawet uzyskanie profesury nie przeszkadza w podjęciu nauki.

2. Użyteczność - drugim ważnym plusem "policealek" jest szeroki wybór ciekawych kierunków nauki. Przykładowo w szkole Cosinus w Poznaniu obecnie prowadzony jest nabór na: Opiekuna Medycznego, Masażystę, Kosmetykę, Florystykę, BHP, Administrację i Ochronę. Dodatkowo od lutego w jej ofercie pojawią się też nowe kierunki medyczne. Po zakończeniu edukacji można przystąpić do egzaminu zawodowego, który potwierdza zdobyte umiejętności i daje kwalifikacje uznawane w Polsce i na terenie Unii Europejskiej.

3. Krótki czas i wygodny sposób nauki - w zależności od wybranego zawodu, czas nauki trwać może od 1 roku do 2 lat. Dodatkowo też warto podkreślić, że zajęcia odbywają się w weekendy, średnio dwa razy w miesiącu, co ułatwia pogodzenie nauki z pracą zawodową czy studiami dziennymi.

4. Bezpłatność - szkoły policealne organizowane przez Cosinusa w Poznaniu mają też jedną dodatkową zaletę, względem innych placówek. Jest nią brak jakichkolwiek kosztów. Co ważne, dotyczy to nie tylko samego zapisu, podejść do egzaminów czy też wydawania dokumentów. W Cosinusie nie płaci się też za rezygnację ze szkoły czy materiały wykorzystywane do zajęć praktycznych.

Czy więc warto zapisać się do szkoły policealnej? Z całą pewnością tak! Warto przy tym pamiętać, że jest ona idealnym rozwiązaniem nie tylko dla osób zaraz po szkole średniej, ale też starszych, które chciałyby poszerzyć posiadane kwalifikacje czy też po prostu nauczyć się czegoś nowego i przydatnego - za darmo, fachowo i w przyjaznej atmosferze!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami intensywne opady deszczu, a nawet burze
22℃
14℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
7.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro