Reklama
Reklama

Kierowca wywrotki śmiertelnie potrącił 7-latkę. Odjechał z miejsca zdarzenia i zrzucił ładunek

fot. WITD

O tragicznym wypadku pisaliśmy już w piątek. Teraz pojawiają się kolejne szczegóły.

Do wypadku doszło w Raczycach na terenie powiatu ostrowskiego w piątek około 8.00 rano. Dziewczynka jechała na rowerze w kierunku szkoły. Miała poruszać się po chodniku i zjechać wprost pod koła wywrotki, gdy ta wyprzedzała zaparkowany na ulicy samochód. 7-latka zginęła na miejscu.

Już w piątek lokalne media podawały, że kierowca wywrotki nie zatrzymał się w miejscu zdarzenia, tylko odjechał, by po chwili wrócić. Z ulicy odjechał też samochód osobowy, który był tu zaparkowany.

Sprawą zajęli się między innymi inspektorzy ITD. - Kierowca pojazdu podejrzewany o udział w wypadku, zaraz po nim odjechał i niedaleko od miejsca tragedii zrzucił przed jedną z posesji cały ładunek piasku z wywrotki - wyjaśniają. - Możliwe, że działał w szoku. Ziemię tę później ponownie załadowano na ciężarówkę przy pomocy koparki. Obciążony swoim ładunkiem pojazd został odholowany specjalistycznym ciągnikiem na certyfikowane miejsce wagowe do Opatówka w celu sprawdzenia jego rzeczywistej masy - dodają.

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego nie podają ile ważył pojazd. Informację przekazano prokuraturze. Wiadomo natomiast, że na drogach w Raczycach dopuszczalna masa całkowita pojazdów to 3,5 tony.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami intensywne opady deszczu, a nawet burze
22℃
14℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
7.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro