Reklama
Reklama

Sygnalizatory na przebudowanej trasie GTR za głośne? "Pikanie jest nieznośne"

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Tak uważają mieszkańcy rejonu ulic Żegrze i Chartowo.

- To jest nie do wytrzymania. Pikanie jest nieznośne - pisze nasza czytelniczka. - Mieszkam w rejonie skrzyżowania ulic Żegrze i Bobrzańskiej. Dźwięk sygnalizatorów zamontowanych na skrzyżowaniu nie daje nam spać - dodaje. - To pikanie słychać nawet na najwyższych piętrach bloku. Przed przebudową tak nie było - zapewnia.

Nie jest to jedyny sygnał w tej sprawie. Podobny otrzymaliśmy od mieszkańca rejonu ronda Żegrze. - Sprawa może wydawać się trochę śmieszna, ale nowe światła, a dokładniej ich pikanie w trakcie nocy jest tak głośne, że konieczne jest szczelne zamykanie okien, by pozwolić sobie na sen. Zaznaczam, ze nie mieszkam tuż przy rondzie, a w odległości 200 - 300 metrów - tłumaczy.

Skontaktowaliśmy się z Poznańskimi Inwestycjami Miejskimi. - Sygnalizacja na ulicy Żegrze / Chartowo, Żegrze / Bobrzańska i rondzie Żegrze jest ustawiona według standardów i wytycznych ZDM. Tylko ZDM może sam ją ustawić lub wydać polecenie naszemu wykonawcy do wprowadzenia zmian, sami jednak nie możemy tego zmieniać - wyjaśnia Maja Chłopocka-Nowak z PIM.

Zarząd Dróg Miejskich po naszej interwencji przekazał prośbę do PIM o wyregulowanie głośności sygnalizatorów. - To nadal teren budowy, ZDM nie odebrał jeszcze sygnalizacji po przebudowie - zaznacza Agata Kaniewska z ZDM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro