Reklama
Reklama

Nowe mieszkania komunalne powstaną na Piątkowie. ZKZL właśnie podpisał umowę

Wizualizacja | fot. ZKZL

Przy ul. Hulewiczów powstanie 55 nowych mieszkań.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych podpisał umowę na wykonanie inwestycji z firmą Agrobex. Na Piątkowie niebawem powstanie czterokondygnacyjny blok w którym będzie znajdować się 55 mieszkań komunalnych i 1 lokal użytkowy. Na nowych mieszkańców będą czekać mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe. Powierzchnia mieszkań będzie wahać się pomiędzy 34,5 a 60 metrów kwadratowych.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Wbicie pierwszej łopaty nastąpi jeszcze w tym roku, a prace planowo zakończą się na początku 2021 roku. Wtedy też pierwsi lokatorzy będą mogli zamieszkać w nowej lokalizacji. Blok przy ul. Hulewiczów znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji. W jego otoczeniu znajduje się wiele szkół, przedszkoli czy sklepów. W tej okolicy bardzo dobrze rozwinięta jest komunikacja miejska, co z pewnością będzie dużym ułatwieniem dla przyszłych mieszkańców - informuje Łukasz Kubiak z ZKZL.

Inwestycja przy ulicy Hulewiczów będzie kosztować około 11,5 miliona złotych. Część środków pokrytych jest z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro