Reklama
Reklama

Polskie biegaczki wicemistrzyniami świata. Rewelacyjny czas zawodniczki AZS Poznań

fot. PAP/Adam Warżawa

Kobieca sztafeta 4 razy 400 metrów zdobyła w katarskim Doha srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw świata.

Polki pobiegły w składzie Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic i Patrycja Wyciszkiewicz. To właśnie ta ostatnia, reprezentująca AZS-OŚ Poznań, uzyskała najlepszy czas spośród naszych reprezentantek.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Urodzona w Śremie 25-latka biegła na drugiej zmianie i pokonała 400 metrów w 49,7 sekundy. To czwarty wynik całej rywalizacji i najlepszy wśród Polek.

Łączny czas Polek to 3:21.89, będący równocześnie nowym rekordem kraju. Wygrały Amerykanki (3:18.92), a brąz po dyskwalifikacji Jamajek przyznano Wielkiej Brytanii.

Dla Wyciszkiewicz to jeden z największych sukcesów w karierze. Rok temu wspólnie ze sztafetą 4x400 m była druga podczas halowych mistrzostw świata, ma na koncie również tytuły mistrzowskie w rywalizacji na poziomie mistrzostw Europy.

Wcześniej srebro w rzucie młotem wywalczyła Joanna Fiodorow, również reprezentująca poznański AZS. W sumie Polacy zdobyli w Katarze 6 medali.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro