Reklama

W poniedziałek rusza remont ul. Warszawskiej: potrwa dwa miesiące!

fot. ZDM
fot. ZDM

Roboty rozpoczną się po porannym szczycie komunikacyjnym.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, nawierzchnia ulicy Warszawskiej pomiędzy węzłem Antoninek i ulicą Mogileńską, część wlotowa do miasta, jest w fatalnym stanie. - Koleiny, spękania, ubytki w nawierzchni, zniszczone zatoki autobusowe tak dziś prezentuje się ulica o jednym z największych natężeń ruchu w mieście. Wgodzinach szczytu korzysta z niej nawet 4 tys. pojazdów - zauważają drogowcy.

Prace mają się odbywać etapami. W pierwszym z nich remontu doczeka się odcinek pomiędzy węzłem Antoninek i pętlą tramwajową na Miłostowie. Tutaj roboty zaplanowano (na dwóch jezdniach) od poniedziałku do 25 października. Odcinek od pętli do ulicy Mogileńskiej będzie remontowany od 4 do 25 listopada. - Prace będą polegać na frezowaniu zniszczonych warstw asfaltobetonu, wzmocnieniu konstrukcji asfaltowej anastępnie na ułożeniu nowych warstw wiążącej iścieralnej. Wyremontowane zostaną również dwie zatoki autobusowe, istniejące perony przystankowe, atakże wymienione krawężniki, obrzeża jezdni. Wykonawca wymieni również bariery ochronne wpasie rozdziału - wymienia ZDM.

Inwestycja ma być prowadzona pod ruchem, poszczególne elementy jezdni będą wygradzane. Ze względu na Wszystkich Świętych prace nie będą prowadzone pomiędzy 26 października i 3 listopada.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
40.10 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro