Reklama
Reklama

ZKZL rozdaje darmowe czujniki czadu. Jak je zdobyć?

fot. ZKZL

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych rozdaje darmowe czujniki czadu.

Akcja prowadzona jest czwarty rok z rzędu i jest skierowana do najemców mieszkań komunalnych ogrzewanych piecami węglowymi oraz tych wyposażonych w gazowe ogrzewacze wody, czyli popularne junkersy.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Urządzenie można otrzymać w Punktach Obsługi Klienta. - W chwili obecnej w siedzibie głównej naszej spółki mamy już ograniczone ilości tych czujników, dlatego zapraszamy do oddziałów terenowych. Po potwierdzeniu zamieszkania w danym miejskim lokalu i pokwitowaniu odbioru pozostaje już tylko montaż czujnika, który - choć niewielki - może uratować życie - informuje ZKZL.

Razem z czujnikiem każdy z lokatorów otrzyma w tym roku ulotkę z podstawowymi informacjami, jak należy eksploatować urządzenia grzewcze, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i najbliższym.

Tlenek węgla nazywany jest cichym zabójcą. Jest bardzo groźny, bo nie posiada smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie "dusi w gardle". Jest nieco lżejszy od powietrza, co powoduje, że w zamkniętych pomieszczeniach gromadzi się głównie pod sufitem, przenika przez ściany i stropy. Wdychanie nawet niewielkiej ilości tlenku węgla może spowodować zatrucie, silny ból głowy, wymioty, zapadnięcie w śpiączkę a nawet zgon.

Co roku służby odnotowują kilka tysięcy przypadków zatrucia czadem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro